Легенды на монетах

Модератор: Praga-1300

Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення ubik » 01 лютого 2013, 15:26

Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Praga-1300 » 01 лютого 2013, 15:53

Шикарная ссылка - спасибо!
Praga-1300
Архіваріус
 
Повідомлення: 179
З нами з: 14 вересня 2012, 12:22
Звідки: Украина

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення ubik » 01 лютого 2013, 19:36

не моя))) на виолити у кого-то подобрал))
Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 02 березня 2013, 11:34

Цікаво, чи всі колекціонери цікавляться розшифровкою легенд на монетах. Купив талер, а далі? Кладете у колекцію і забуваєте чи починаєте детально вивчати? Розповідайте :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Praga-1300 » 02 березня 2013, 21:22

erinaceus написав:чи починаєте детально вивчати?

...изучать желательно до покупки  :D ...  , если изучать потом -  в некоторых случаях процент "приятности" будет намного меньше  :lol:  .:lol:  .

"Кто владеет информацией, тот владеет миром" (кто-то из очень известных)... а нумизмат - хорошей монетой.
Praga-1300
Архіваріус
 
Повідомлення: 179
З нами з: 14 вересня 2012, 12:22
Звідки: Украина

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 03 березня 2013, 21:03

Praga-1300 написав:...изучать желательно до покупки  :D ... 

Стан, автентичність, ступінь рідкісності, ціну - так. А детально вивчати складові герба чи легенду до того, як монета лягла в колекцію, мені видається нелогічним :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Praga-1300 » 03 березня 2013, 22:24

...через несколько дней дам пару ссылок и Вы измените своё мнение на противоположное... ;)
erinaceus написав:Стан,
иногда отходит на второй план...
erinaceus написав:автентичність,
как правило - не проблема...
erinaceus написав:ступінь рідкісності,
для тех кто "умеет" читать...
erinaceus написав:ціну
- заслуженный бонус за знания... :D
Praga-1300
Архіваріус
 
Повідомлення: 179
З нами з: 14 вересня 2012, 12:22
Звідки: Украина

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 04 березня 2013, 11:21

Praga-1300 написав:
erinaceus написав:Стан,
иногда отходит на второй план...

Не погоджуюсь :) Не притримуюсь думки, що краще синиця в руках, ніж журавель в небі. Вже якщо купляти, то лише глянц гуд або не купляти взагалі :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Landlord » 04 березня 2013, 13:52

Якщо говорити про нумізмата чи хорошого колекціонера, а не про інвестора, то повне вивчення монети є необхідним, як по відчуттям самої людини, так і по логіці. Хіба може бути повна радість і задоволення від того, що в колекцію попала монета, яка сподобалась тільки по візуальним даним? І взагалі, можна назвати таку монету омріяною, вистражданою? Думаю ні. Інтернет та інші джерела дають можливість досить детально, а в інших випадках і практично абсолютно вивчити монету перед її купівлею, то для чого вивчати монету після покупки?, адже не секрет, що у нашій справі часу на вивчення предмету є більше ніж можливостей на поповнення колекції.
Що стосується стану монети - звичайно, треба брати в максимально хорошому стані (поширені монети), але на жаль є такі монети, де той "журавель в XF)" довго не з'являється навіть на горизонті і тоді вже думається про "синичку", я вже не торкаюсь фінансової сторони цієї справи (хоча це другорядне).
Landlord
Адепт
 
Повідомлення: 56
З нами з: 16 липня 2012, 14:50

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення ubik » 04 березня 2013, 18:01

а я считаю зрительное восприятие решающим  :lol: , т.к. обоняние в нумизматике играет незначительную роль, а вкусовые качества вместе с осязанием и звуковыми галлюцинациями (звенит-не звенит-как-то не так звенит) играют роль крайне малую...
Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Landlord » 04 березня 2013, 20:23

Погоджуюсь - навіщо купувати монету і заморочуватися з її легендою та гербами (хіба для загального вивчення предмету), якщо вона сама по собі не подобається, хоча з талерами таке явище, як "не подобається" буває не так вже і часто. Зрештою в кінцевому результаті монета, як складова колекції, дарує естетичне задоволення (і не тільки), тому візуальна симпатія, це основний, вагомий, але далеко не єдиний фактор в прийнятті того чи іншого рішення.
Landlord
Адепт
 
Повідомлення: 56
З нами з: 16 липня 2012, 14:50

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Praga-1300 » 04 березня 2013, 21:13

ubik написав:-как-то не так звенит

"Не тот" звон часто стоит зря потраченных денег... :cry:
Praga-1300
Архіваріус
 
Повідомлення: 179
З нами з: 14 вересня 2012, 12:22
Звідки: Украина

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 05 березня 2013, 13:54

ubik написав:а я считаю зрительное восприятие решающим

Погоджуюсь. І для мене візуальне сприйняття є визначальним, саме тому найбільше подобаються міські талери.

ubik написав: т.к. обоняние в нумизматике играет незначительную роль, а вкусовые качества вместе с осязанием и звуковыми галлюцинациями (звенит-не звенит-как-то не так звенит) играют роль крайне малую...

А ще має на гурті стояти і магнітом притягуватись :lol:
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення ubik » 05 березня 2013, 20:09

erinaceus написав:саме тому найбільше подобаються міські талери

так это ж замечательно, куплю-продажу не предлагаю, но выменять чего-нибуть могу ;)
Вы какой век собираете?
Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 06 березня 2013, 17:49

ubik написав:так это ж замечательно, куплю-продажу не предлагаю, но выменять чего-нибуть могу ;) .Вы какой век собираете?

18 століття не дуже цікавить, хоч і там є цікаві екземпляри. Раніші століття - так. Але лише з панорамами міст, і знову ж таки, єдиний принцип - щоб картинка подобалася :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення ubik » 06 березня 2013, 19:19

нууууу...., тогда интересы у нас приблизительно одинаковые ;):lol: , будем меняться фотками :D
Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 07 березня 2013, 11:03

ubik написав:нууууу...., тогда интересы у нас приблизительно одинаковые  ;):lol: , будем меняться фотками  ;)

:) :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Dorvard » 07 березня 2013, 15:54

А я скажу простіше, цитувати нікого не буду, бо вийде багато цитат :D

Не варто перетворювати нумізматику з цікавого хобі у свого роду певний снобізм (перепрошую, нікого не хочу образити).
До прикладу, кілька років тому, 5 чи 10 сподобався мені тауфталер - зрозуміло, що тема хрещення там присутня, а от детальна легенда, кількість відкарбованих монет, типів і т.д. тоді мені була невідома.
Монетку купив, і з неї розпочалося невечке дослідження - що то за легенда, де монета описана, і т.д, пошук цікавих мені дрібних фактів, які б без володіння монетою мені б просто так гарно не шукалися б.

Бувають й інші варіанти - монетка сподобалася, інформації мінімум - читаєш мат.частину теми (зазвичай каталог і ст.рідкості з різних джерел + літ.загальна і т.д, не мені Вам розповідати) - але це поверхнево, а з подальшим придбанням (якщо таке буде) - вже поглиблено, себто варіант №1.

Згоден з шановним ubik - візуальна складова відіграє найважливу роль, погодьтесь, монета в гарному стані, а от сюжет не до душі, то й і в колекцію не проситься :-)
Або не подобається Баторій, то я його і купувати не будеш, чи він дуже рідкісний чи не дуже, чи взагалі: дешевий як борщ :D
Аватар користувача
Dorvard
Адепт
 
Повідомлення: 349
З нами з: 26 липня 2012, 10:51

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення Praga-1300 » 07 березня 2013, 19:04

Может кто-то и не согласится, но считаю, что самое главное в увлечении, это положительные эмоции - всё остальное вторично... Можно досконально знать тему, не имея ни одной монеты, а можно просто получать удовольствие от случайно попавшейся, но "греющей душу"... и всё... остальное уже "по потребности" и "по возможности"...
Praga-1300
Архіваріус
 
Повідомлення: 179
З нами з: 14 вересня 2012, 12:22
Звідки: Украина

Re: Легенды на монетах

Непрочитане повідомлення erinaceus » 14 березня 2013, 11:50

Ще одне корисне посилання по легендах.
http://za-babki.ru/print.php?type=A&item_id=86
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35


Повернутись до Лінки та посилання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron