Експерти в нумізматиці

Основне обговорення, правила форуму, новини, події

Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення ubik » 14 вересня 2012, 12:01

вообще интересно рассмотреть проблему недостатка экспертов в нумизматике, людей которые занимаются этим на научном уровне я, увы, не знаю. у аматоров (вкл. и меня) очень слабые базовые знания.

___________________________________________________________________________________________
теги: нумізматичний експерт
Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення Dorvard » 28 вересня 2012, 11:50

Зазвичай, як у нас: продаєш і купуєш таляри, жодної книжки не прочитавши - вже ЕКСПЕРТ.
Практика, штука хороша, але крім неї потрібна і теорія.
Як на мене, то за експертизу монети - експертові потрібно платити гроші. А ляпнути по фото з інтернету кілька речень, то не експертиза, то особиста думка.
IMHO
Аватар користувача
Dorvard
Адепт
 
Повідомлення: 349
З нами з: 26 липня 2012, 10:51

Re: Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення ubik » 28 вересня 2012, 21:55

хоть ИМНО хоть не ИМНО а вся экспертиза сводится к сравнению скана монеты со сканом оригинала с какого-нибуть аука, а если скан оригинала не найден, то и монета в природе не существует
Аватар користувача
ubik
Адепт
 
Повідомлення: 389
З нами з: 11 вересня 2012, 11:51

Re: Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення Taler » 17 жовтня 2012, 22:23

І я добавлю, тоже не експерт :-), дуже багато людей вважають себе експертами по нумізматиці, правда не всі є ними, але мушу заперечити, знаю багатьох, хто, в принципі тримав і читав книжку, і не одну, і є доволі непоганими знавцями, хоча часто саме вони "косять" під експертів, так щоб їх ними не вважали. Хоча тут більше менкартильна зацікавленість з їх сторони, щоб купити дешевше, а продати дорожче. Но всім, в принципі, це відомо... Так що, я б не відкидав думки "знаних" експертів з відомих нам сайтів, однак, їхню правдиву думку можна почути лише через лс (при умові чесності з двох сторін), а не на форумі.
Taler
Адепт
 
Повідомлення: 148
З нами з: 21 червня 2012, 12:49

Re: Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення erinaceus » 19 жовтня 2012, 14:02

Але знову ж таки, для того щоб оцінити монету, чи принаймні визначити справжність, її треба тримати в руках. Бо сказати заочно по опису і фото досить складно. Завжди можлива помилка. А для адекватної оцінки, погоджуюся з Dorvard, монету треба залишати на декілька днів і платити за це експерту гроші, як і у всіх розвинутих країнах. Це його час і знання, і вони безкоштовними не бувають :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення Taler » 19 жовтня 2012, 18:41

По інших монетах не дуже орієнтуюсь, но, наприклад, по талерах і їх похідних в крупнішу сторону чи золоті середньовічної Європи в дуже багатьох випадках, достатньо хороших фото в фас і профіль, ну і в задни..., блін цуть не сказав дурницю ;-), гурт, щоб сказати з ймовірністю в 90 % про справжність монети. По даних монетах (талерах, а не золото) навіть ваги не треба (хоча її "експерти" завжди питають), при хороших фото, вагу і так всі знають (це, знов ж таки повторюсь не золото, і мені не відомі випадки, щоб їх підрізали) з розбіжністю в 1 грам. Хоча є хороші підробки для "колекціонерів", але знов ж таки, вони завжди для дуже дорогих і ціних екземплярів (ще не бачив підробки "для колекціонера" Фердінанда чи других "дешевих" талерів). Як кажуть то моя думка ІМХО. Так що, монетку можна індентифікувати і по фото, і це в доволі частих випадках. Самі знаємо, які палкі дискусію інколи виникають по справжності мегарідкісних варіантах, тоді як "класичні" признаки справжності "на ліцо".
Taler
Адепт
 
Повідомлення: 148
З нами з: 21 червня 2012, 12:49

Re: Експерти в нумізматиці

Непрочитане повідомлення Dorvard » 24 жовтня 2012, 15:16

Спробую детальніше зупинитися на деяких, як на мене, цікавих пунктах:
1. Гурт і маса: потрібно для того, щоб зорієнтувати в номіналі. Часто різні номінали "робили" тими самими, або схожими штемпелями.
До прикладу, тут в темі вказана маса і є фото гурта. А якби не було? Більшість (і я в тому числі) думали б що це ну максимум подвійний талер. Звідси і вартість і оцінка, усе похідне, вибачте за слово, до одного місця.
2. Всі монети можна проідентифікувати по більш-менш якісних фото. Але ідентифікація - це не запорука автентичності. По деяких монетках зразу не виникає питань, справжня, то й справжня, інші ж потрібно дивитися вживу. Врешті решт, справжній експерт (скажімо так, людина, яка офіційно може дати папір про підтвердження автентичності (нехай це буде однією із складових справжнього експерта) ніколи не буде робити це по фото.
Чи це Володимир Біткін, чи товариство друзів ГІМу :D і т.д.

Залишуся при попередньому твердженні - кілька речень по фото з інету - то не експертиза, то чиясь суб'єктивна думка.

___________________________________________________________________________________________
теги: ідентифікація монети, експертиза, Біткін
Аватар користувача
Dorvard
Адепт
 
Повідомлення: 349
З нами з: 26 липня 2012, 10:51


Повернутись до Загальний розділ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей

cron