Мій перший талер :-)

Основне обговорення, правила форуму, новини, події

Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Dorvard » 06 листопада 2012, 12:04

Тема, можливо, трохи романтична, та все ж.
Якось навіяло мені про перші таляри, що ми їх тримали в руках.
Звичайно, хтось потім тематику міг змінити (18 ст. на 16-17), розширив горизонти (портретні, абацтва, міста і т.д.), чи навпаки, звузив їх до поштемпельного збирання ( є, звичайно, і  такі).
Так от, якою першою була саме та монетка з якої все і розпочалося?

Почну, звичайно, з себе.

Зільбердукат 1699 року, Утрех, дещо надтріснутий в багаторічній патині.

Монетки самої під руками немає, та й далеко до неї добиратися.
Знайшов схоже зображення, щоправда у мене стан набагато кращий :D
241:191809.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Dorvard
Адепт
 
Повідомлення: 349
З нами з: 26 липня 2012, 10:51

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Taler » 07 листопада 2012, 15:28

В мене напевно класично все сталося, моя перша любов (мій перший талер, з якого кардинально змінилися мої погляди в нумізматиці з російського царизму на таляризм), це Фердінанд, який і по сьогодні зі мною на видному місці. Фотки додам пізніше, так як пишу з роботи. Згадую, як я вперше взяв його в руки і все в голові перевернулося. Так він захопив мене своєю красою. Зараз в приницпі, він досить банально дивиться з іншими, але тоді це був вибух емоцій.
Як і обіцяв добавляю фото мого "першого" кохання;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось Taler в 20 листопада 2012, 17:05, всього редагувалось 1 раз.
Taler
Адепт
 
Повідомлення: 148
З нами з: 21 червня 2012, 12:49

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення erinaceus » 07 листопада 2012, 16:41

Як на мене, зі всіх монет (не в образу іншим колекціонерам) саме талери вирізняються високою художністю цінністю. Тут тобі і легенда, і цікава картинка (місто/собор/важлива подія в історії). Тому радісно, коли люди колекціонують талери, як би вони до цього не прийшли, зразу чи згодом :)
Аватар користувача
erinaceus
Адепт
 
Повідомлення: 97
З нами з: 19 вересня 2012, 14:35

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Landlord » 10 листопада 2012, 19:22

О, так! Телери одні з самих прекрасних монет, як не як, епоха Відродження.
Моє знайомство з ними було випадковим. Якось знайомий, що колекціонує монети та марки, а заодно ними і гандлює, повів мене на місцевий зліт у Ялті. Нічого особливого там не було, але на очі натрапив каталог з монетами, тоді і не знав, як вони називаються.О!!!! На титульній сторінці красувався подвійний таляр Леопольда 5 і його дружини Клаудії Медичі, були і інші таляри. Я як то чудо узрів, то вмить зрозумів - моє (а до того моменту серйозно міркував на якому виді колекціонування зупинитися).Що може бути краще за високохудожню мініатюру з благородного металу, яка дає стільки інформації про історію?!. Так бібліофіли, філателісти та інші колекціонери найдуть, що сказати і їх теж можна зрозуміти, але свій вибір я зробив як і ви колеги.
Думаю всі знайомі з вищезгаданим талером, але все ж таки викладу фото не мого талера (ще не купив - то ціна не така, то стан не той).
А почав я скромно - талер (патагон) в народі "крижовий" 1665р.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Landlord
Адепт
 
Повідомлення: 56
З нами з: 16 липня 2012, 14:50

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Ellin2505 » 05 червня 2013, 22:29

Всім доброго вечора!!! 
А в мене ще немає талера (
хоча монети колекціоную ще з шкільних років, в колекції тоді було все підряд..., пізніше в університетські роки основною темою для колекціонування була Царська Росія, але останнім часом почав розуміти що все занадто одноманітне, немає чогось цікавого, того, що б притягувало до себе.
Почав цікавитись монетами Європи, і відразу ж приглянулись талери, а вони по своїй красі і різноманітності просто незрівнянні і по ціні (порівняно з рублями XVIII ст) не надто кусаються. 
Отже, покищо в пошуку того самого першого талера .
Ellin2505
Адепт
 
Повідомлення: 17
З нами з: 28 травня 2013, 15:25

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Dorvard » 06 червня 2013, 15:26

Ellin2505 написав:Всім доброго вечора!!! 


І Вас вітаємо з першим дописом :D

Ellin2505 написав:монети колекціоную ще з шкільних років, в колекції тоді було все підряд..., пізніше в університетські роки основною темою для колекціонування була Царська Росія, але останнім часом почав розуміти що все занадто одноманітне, немає чогось цікавого, того, що б притягувало до себе.


Ми тут всі такі. Рассея з специфікою ціноутворення та мільйонними тиражами - це просто класика жанру. Згоден, рублі теж мене не зачіпають візуально.

Ellin2505 написав:Почав цікавитись монетами Європи, і відразу ж приглянулись талери, а вони по своїй красі і різноманітності просто незрівнянні і по ціні (порівняно з рублями XVIII ст) не надто кусаються. 
Отже, покищо в пошуку того самого першого талера .


Тепер залишилося лише визначитися з темою, підібрати трошки літератури і насолоджуватися процесом пошуку цікавих монет.
Аватар користувача
Dorvard
Адепт
 
Повідомлення: 349
З нами з: 26 липня 2012, 10:51

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Ellin2505 » 06 червня 2013, 21:52

В питанні вибору теми. літератури і т.д. буду радий почути будь яку інформацію.
Хоча , покищо подобаються всі талери і хочеться мати в колекції різні , і з портретами правителів, і виглядом міст, і т.д. , можливо в майбутньому такий підхід до колекції перейде в щось більш систематизоване і матиме якусь одну тему .
Ellin2505
Адепт
 
Повідомлення: 17
З нами з: 28 травня 2013, 15:25

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Praga-1300 » 07 червня 2013, 10:47

Если литературы нет совсем никакой, то посоветовал бы приобрести каталог "Краузе 1600-1700" (можно посмотреть на Аукро или Виолити, можно в Киеве, и т.д.). Лично я предпочитаю литературу печатную - удобнее почитать "на ночь"... :) , но можно и на диске - для ознакомления... на том же Виолити есть ссылки для скачивания... Необязательно последний, можно и 10-ти летней "выдержки" - "весь мир" будет на ладони... Цены там, всё равно, только для ориентира,.. за то увидите всё разнообразие ХVІІ века, а так же примерное соотношение цен. Если что-то "зацепит - перейдёте к каталогам более подробным...
Удачи!
Praga-1300
Архіваріус
 
Повідомлення: 179
З нами з: 14 вересня 2012, 12:22
Звідки: Украина

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Ellin2505 » 07 червня 2013, 13:48

Praga-1300 написав:Если литературы нет совсем никакой, то посоветовал бы приобрести каталог "Краузе 1600-1700" (можно посмотреть на Аукро или Виолити, можно в Киеве, и т.д.). Лично я предпочитаю литературу печатную - удобнее почитать "на ночь"... :) , но можно и на диске - для ознакомления... на том же Виолити есть ссылки для скачивания... Необязательно последний, можно и 10-ти летней "выдержки" - "весь мир" будет на ладони... Цены там, всё равно, только для ориентира,.. за то увидите всё разнообразие ХVІІ века, а так же примерное соотношение цен. Если что-то "зацепит - перейдёте к каталогам более подробным...
Удачи!


Велике вам дякую!!! Буду сьогодні шукати.
Ellin2505
Адепт
 
Повідомлення: 17
З нами з: 28 травня 2013, 15:25

Re: Мій перший талер :-)

Непрочитане повідомлення Dorvard » 07 червня 2013, 20:30

До вищенаписаного пропонував би "пройтися" по книжкам з цієї теми.
І ще, до друкованого варіанту сучасного краузе додається також диск, такий собі е-каталог. От для ознайомлення його й пошукайте. А так, друкована література - це друкована література. На електронних носіях багато чого немає, й апріорі бути не може.
Аватар користувача
Dorvard
Адепт
 
Повідомлення: 349
З нами з: 26 липня 2012, 10:51


Повернутись до Загальний розділ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron